KONST / Litografier / Färglitografi 5453319
nr 545 3319
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Signerad Lars Norrman, 251/310, landskap med två vattenbärerskor, 33x59
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 oktober 2008
kl 17:51:46
100 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman